“SLD jest lewicą tylko z nazwy” – wywiad z Michałem Musielakiem

Zapraszamy do obejrzenia wywiadu, który Karina Obara przeprowadziła z Michałem Musielakiem, członkiem naszego okręgu. Wywiad jest częścią cyklu rozmów wideo “Mam pytanie”, który niedawno rozpoczęła Gazeta Pomorska.

Michał Musielak opowiada o tym, czym różni się Razem od SLD, na czym polega kolektywne zarządzanie oraz wyjaśnia dlaczego zarzucanie naszej partii lewicowego radykalizmu jest nieporozumieniem.

Polska żyje w epoce Balcerowicza łupanego – dla wielu komentatorów świat zatrzymał się 30 lat temu i od tego czasu nic się nie wydarzyło. Tymczasem w 2008 roku był kryzys gospodarczy i teraz to nie tylko Partia Razem nawołuje do zmniejszenia nierówności. Niedawno pojawił się raport Międzynarodowego Funduszu Walutowego w którym było powiedziane, że zmniejszenie nierówności poprzez podwyższenie podatków najbogatszym to krok w dobrym kierunku. Podobne tezy głosi wielu ekonomistów, na przykład noblista Joseph Stiglitz. Widać więc, że postulaty Partii Razem to nie jest jakiś kosmos, to nie jest żaden komunizm – to coś, co jest obecnie w głównym nurcie światowej ekonomii.

Cały wywiad można obejrzeć na stronie Gazety Pomorskiej:
http://www.pomorska.pl/programy-wideo/mam-pytanie/a/michal-musielak-z-partii-razem-sld-jest-lewica-tylko-z-nazwy,12632914/

Wywiad ukazał się również z innym tytułem w formie papierowej w Gazecie Pomorskiej z piątku 27 października 2017:
pomorska_MMM


W głównej grafice ilustrującej wpis wykorzystano kadr z nagrania wideo Gazety Pomorskiej.

SHARE IT:

Leave a Reply

You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>