Toruń przeciwko nacjonalizmowi

1 września 2017 z okazji 78. rocznicy wybuchu wojny nasz okręg współorganizował demonstrację “Toruń przeciwko nacjonalizmowi”. Wspólnie z Dziewuchy Dziewuchom Toruń, KOD Toruń, Stowarzyszenie Pracownia Różnorodności – SPR, RSS TORUŃ, Partia Zieloni Toruń i Toruń bez ksenofobii upamiętniłyśmy i upamiętniliśmy ofiary wojny, a w szczególności ofiary Holokaustu. Osoby które zabrały głos przypomniały do czego prowadzi nacjonalizm i ksenofobia.

Dziś w Polsce ugrupowania neofaszystowskie są coraz bliżej kręgów władzy, nacjonalizm wchodzi do mainstreamu, na ulicach coraz częściej dochodzi do ataków na tle rasistowskim, a część polityków próbuje zyskać poklask w skandaliczny sposób szczując społeczeństwo przeciwko uchodźcom. Nie zgadzamy się na to! Chcemy Polski, w której każdy może czuć się bezpieczny niezależnie od przynależności etnicznej, religijnej, koloru skóry czy też orientacji seksualnej. Chcemy Polski opartej na solidarności, a nie nienawiści.

Demonstrację poprowadził Michał Musielak z toruńskiego Razem, a głos w naszym imieniu zabrał Rafał Derda, który opowiedział o fatalnej polityce historycznej obecnego rządu i o niebezpiecznym zwrocie polskiej polityki na prawo.

No pasaran!

1wrz_a
Ivka Macioszek (Dziewuchy Dziewuchom Toruń) i Michał Musielak (Razem Toruń)

Relacje medialne z demonstracji:
http://ddtorun.pl/pl/15_fotorelacje/94_kultura/2980_torun_przeciwko_nacjonalizmowi_demonstracja.html
https://bydgoszcz.tvp.pl/33827853/pikietowali-bo-uwazaja-nacjonalizm-za-zrodla-zla
http://torun.wyborcza.pl/torun/7,48723,22313381,skromny-protest-przeciwko-nacjonalizmowi-w-toruniu-zdjecia.html
http://www.nowosci.com.pl/galeria/g/torun-manifestacja-przeciwko-nacjonalizmowi,12442904,25377048/
http://strajk.eu/torun-antynacjonalistyczny/

SHARE IT:

Leave a Reply

You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>