Chwiejny prezydent Zaleski

Na kongresie Polski Razem Jarosława Gowina pojawił się prezydent Torunia Michał Zaleski. Okazało się, że w nowo utworzonej partii Porozumienie pan prezydent będzie pełnił funkcję doradczą.

W zasadzie nie powinno to nikogo dziwić, że osoba składająca wiernopoddańcze hołdy ojcu Rydzykowi próbuje związać się z formacją bliską władzy. Szczególnie, że w wyczuwaniu wiatrów historii prezydent Zaleski jest już doświadczony: za czasów PRL-u należał do PZPR, a po 1989 roku związał się Sojuszem Lewicy Demokratycznej, który dwukrotnie wtedy rządził w Polsce.

Zastanawia nas jednak, gdzie w tych wszystkich woltach znajduje się miejsce na politykę opartą na wartościach? Czy naprawdę są one nieistotne, a liczy się tylko ogrzanie się przy tych, którzy akurat są u władzy?

zaleskigowin3

O postawie prezydenta i naszej krytyce napisał portal Na Temat:
http://natemat.pl/222113,prezydent-torunia-to-mistrz-polski-w-politycznym-plywaniu-z-pradem-wlasnie-wyplynal-przy-nowej-partii-gowina

SHARE IT: Facebook Twitter Pinterest Google Plus StumbleUpon Reddit Email

Komentarze

You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>